نصب آسانسور در رشت

مجموعه عرش پیمای گیل ارائه دهنده خدمات آسانسور در رشت می باشد. شما می توانید برای کلیه خدمات نصب آسانسور در رشت و ... با ما در تماس باشید. تیم ما با بیش از ۱۰ سال سابقه فعالیت در زمینه نصب، تعمیر و فروش آسانسور در رشت بعنوان تیمی مجرب و با سابقه درخشان در این زمینه نه تنها در شهر رشت بلکه در استان گیلان شناخته می شود. شما می توانید برای ثبت سفارش خدمات یا خرید آسانسور با ما در تماس باشید. تیم ما همواره سعی دارد تا با ارائه خدمات با کیفیت بالا و بهترین قیمت در میان رقبا نام شرکت عرش پیمای گیل را در ذهن مشتریان عزیز به نامی معتبر در زمینه خدمات آسانسور در رشت تبدیل نماید. در ادامه با ما همراه باشید تا به معرفی آموزشی مختصر در زمینه مراحل نصب آسانسور در رشت بپردازیم.
نصب آسانسور یک خدمت تخصصی می باشد، شما بهتر است به این آموزش تنها بعنوان آشنایی با روش نصب آسانسور نگاهی داشته باشید. برای نصب آسانسور در رشت با تماس با مجموعه عرش پیمای گیل انجام این کار را به یک نیروی متخصص در این زمینه بسپارید. 


اهمیت نصب آسانسور | عرش پیما گیل

اهمیت نصب آسانسور

در حال حاضر، صنعت ساختمان سازی بدون آسانسور هیچ معنایی ندارد. تقریبا همه ساختمان ها چه تجاری، اداری یا مسکونی چند طبقه هستند. بنابراین آشنایی با روش های راه اندازی و نصب آسانسور یکی از ضروریات ساخت و سازهای جدید به شمار می رود. در ساختمان سازی رعایت یک سری قوانین و نکات ایمنی لازمه کار است و قوانین نصب و راه اندازی آسانسور نیز متثنی نیست.
با توجه به اینکه کدام یک از انواع آسانسورهای کششی، چرخ دنده ای، سیم بکسلی، مغناطیسی یا هیدرولیکی را انتخاب کرده اید، مراحل نصب و راه اندازی آسانسورها تفاوتهایی دارند.
لازم به ذکر است اگر قصد راه اندازی و نصب آسانسور در ساختمانی قدیمی و فاقد آسانسور را دارید، قوانین نصب آسانسور در ساختمان های قدیمی با ساختمان های جدید اندکی متفاوت است.

نصب آسانسور در رشت

نصب آسانسور در رشت

اگر به دنبال مجموعه ای متخصص در زمینه نصب آسانسور در رشت می باشید می توانید خدمات نصب انواع آسانسور مانند آسانسور گیرلس در رشت و ... را به تیم عرش پیمای گیل بسپارید.

مراحل گام به گام نصب آسانسور

گام اول مکان یابی و ارائه نقشه محل نصب آسانسور

یکی از مهم ترین وظایف طراحان ساختمان جانمایی و مکان یابی درست برای نصب آسانسور است. معماران و طراحان با توجه به ورودی و خروجی های ساختمان، راهروها و پله ها، محل نصب آسانسور را در نقشه های طراحی جانمایی می کنند. طراح باید محلی را نیز برای زیرساخت نصب آسانسور درنظر بگیرد زیرا با توجه به نوع آسانسور انتخابی چاه آسانسور باید اندکی پایین تر از سطح زمین باشد. جایگاه موتورخانه و محل قرار گرفتن درب آسانسورها در هر یک از طبقات نیز از موارد قابل توجه هستند. معماران، رعایت قوانین سازمان نظام مهندسی و آتش نشانی را هم باید در طرح های اجرایی خود پیاده کنند.

نقشه محل نصب آسانسور | عرش پیما گیل

گام دوم آماده سازی کف چاله آسانسور برای نصب و راه اندازی آسانسور

برای نصب و راه اندازی آسانسور باید ارتفاعی تا سطح کف سازی شود که با توجه به نوع آسانسور و وزنی که باید متحمل شود متغیر خواهد بود. در این فضا، قطعاتی از آسانسور مثل بافرها، لوازم گاورنر، سکوی ضربه گیر و سینی کابین قرار می گیرد. در چاله آسانسور، فضایی با نام "جان پناه" و به ابعاد ۱۰۰×۵۰ ×۶۰ برای جلوگیری از آسیب رسیدن به نصاب و سرویس کار آسانسور تعبیه می شود.

آماده سازی کف چاله آسانسور | عرش پیما گیل

گام سوم نصب آسانسور، عملیات آهن کشی چاه آسانسور

عملیات آهن کشی در حقیقت برای نصب ریل آسانسور است. این مرحله نصب آسانسور رشت یکی از مراحل مهم در پروسه نصب و راه اندازی آسانسور است و باید به شکل تخصصی انجام شود. گرچه همه مراحل نصب و راه اندازی آسانسور برای حفظ ایمنی مهم هستند اما این حرفه تخصصی نصب آسانسور در رشت مهم ترین مرحله و ضامن ایمنی است.
بنابراین بهتر است انجام پروسه آهن کشی نصب و راه اندازی آسانسور به افراد و تیم های متخصص راه اندازی آسانسور در رشت در این حوزه سپرده شود. وزن قابل تحمل برای آسانسورها توسط نرم افزارهای تخصصی محاسبه و با توجه به ظرفیت، چهار یا شش ستون درنظر گرفته می شود.
پس از آماده شدن نقشه کشی چاه آسانسور، آهن آلات مورد نیاز خریداری و داربست فلزی مناسب برای آهن کشی نصب می شود. لازم است عملیات آهن کشی با نظارت نماینده شرکت آسانسور انجام شود. پس از صدور گواهی انجام کار آهن کشی، ضد زنگ کاری آهن الات نیز انجام می شود.

آهن کشی چاه آسانسور | عرش پیما گیل

برای نصب آسانسور در رشت تنها کافیست با ما تماس بگیرید.گام چهارم نصب و راه اندازی آسانسور، ساخت موتورخانه آسانسور

موتورخانه بر حسب نقشه ای که شرکت آسانسور ( نصب و راه اندازی آسانسور در رشت) ارائه می دهد، ساخته می شود. بر حسب قوانین، در ساخت موتورخانه نکات متعددی را باید رعایت کرد. فاصله کف آسانسور در محل آخرین توقف تا کف موتورخانه، قرار گرفتن فضای جان پناه در بالای چاه آسانسور، تعبیه پنجره و هواکشی برای تهویه هوای موتورخانه، رعایت دمای حداقل و حداکثری در محیط موتورخانه، نصب قلابی با تحمل بار حداقل ۲ تن روی سقف موتورخانه و تعبیه کپسول آتش نشانی در فضای موتورخانه از جمله مواردی هستند که رعایت انها در نصب و راه اندازی آسانسور لازم الاجرا هستند.

ساخت موتورخانه آسانسور | عرش پیما گیل

گام پنجم نصب درب طبقات در راه اندازی آسانسور

در همان مرحله آهن کشی اولین قدم برای نصب درب ها برداشته می شود. فضاسازی برای نصب درب آسانسور باید با دقت محاسبه و جانمایی شود. در هر آسانسور دو نوع درب نصب می شود. یکی درب کابین که هنگام حرکت کابین آسانسور حرکت می کند و دیگری درب طبقات که جای آنها در هر طبقه از ساختمان مشخص می شود. درب های طبقات به دو دسته اتوماتیک و نیمه اتوماتیک نیز تقسیم می شوند. درب های طبقاتی اتوماتیک هم زمان با درب کابین اسانسور باز و بسته می شود ولی درب های لولایی یا نیمه اتوماتیک در حین حرکت آسانسور یا نبودن کابین در طبقه قفل و قابل باز کردن نیستند.

نصب درب طبقات آسانسور | عرش پیما گیل

نصب آسانسور در رشت

مجموعه عرش پیمای گیل از سال ۱۳۸۸ بر اساس دانش مهندسی و تجربیات مجموعه مدیریت خود با بیش از ۱۰ سال سابقه در زمینه مشاوره، طراحی، فروش، نصب و راه اندازی انواع آسانسورهای کششی و هیدرولیک و بالا بر از شرکت های پیشرو این صنعت در شهرستان رشت و استان گیلان به شمار میرود. شما می توانید برای سفارش خدمات نصب آسانسور در رشت با ما در تماس باشید. لازم به ذکر است که مجموعه عرش پیمای گیل خدمات نصب انواع آسانسور از جمله آسانسور روملس در رشت و آسانسور هیدرولیک در رشت را انجام می دهد.

نصب آسانسور در رشت

نصب آسانسور در رشت

برای نصب آسانسور در رشت می توانید با مجموعه تخصصی خدمات آسانسور عرش پیمای گیل در تماس باشید تا تیمی متخصص خدمات نصب آسانسور شما را از ۰ تا ۱۰۰ انجام دهد.

نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.